Czarni Jasło – prezentacja przeciwnika

czarni jasłoJKS Czarni 1910 Jasło to jeden z pierwszych polskich klubów, który kształtował nie tylko cechy piłkarskie ale także patriotyczne. Klub grupował w swoich szeregach inteligencję, ale także młodzież robotniczą i akademicką. Ówczesny Prezes Stanisław Adamski swoją pracę w klubie wzorował na swoim macierzystym klubie Czarni Lwów, który w tym czasie znany był nie tylko w Galicji.
Czarni Jasło rok 1933.

Na przestrzenni lat po II wojnie światowej zespół z Jasła pod różnymi nazwami występował najwyżej na III-ligowych boiskach w Polsce, podobnie jak Orzeł Przeworsk. Ostatnie dekady to problemy organizacyjno-finansowe doprowadziły prawie klub do upadku. Jednak w Jaśle jest duża ilość oddanych kibiców i dzięki ich determinacji piłka w Jaśle oraz w klubie odzyskuje powoli swój blask.

czarniW obecnym sezonie Czarni prezentują zbliżony poziom do naszego klubu, mając aktualnie tę samą zdobycz punktową, podobny bilans bramkowy, co już świadczy o tym jak ważny jest najbliższy mecz między obiema ekipami. Zwycięstwo jednej z drużyn daje większe bezpieczeństwo co do utrzymania, gdyż w wyniku pandemii może okazać się, że znów zakończymy sezon po jednej rundzie.

Czarni to głównie drużyna własnego boiska, gdzie zdobyli tutaj 15 punktów na 19 zdobytych dotychczas w sezonie. W ostatnim meczu przegrali na wyjeździe w Stalowej Woli z rezerwami Stali.

czarni jasło

źródło: JKS Czarni Jasło 1910 / czarnijaslo.pl/historia / wirtualnejaslo.pl / polskieligi.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.