Zbiórka na nierefundowane leki dla nauczycielki z Przeworska

Po akcji zakończonej sukcesem, w której informowaliśmy o zbiórce dla sióstr z Przeworska, tym razem dołączamy się do kolejnej akcji, która ma na celu zbiórkę na nierefundowane leki, które mogą powstrzymać rozwój choroby i zmniejszyć ból nauczycielki z Przeworska Pani Marty Uchman.

Link do zbiórki

Historia choroby

WALCZĘ Z CHOROBĄ NOWOTWOROWĄ Z PRZERZUTAMI DO KOŚCI

W 2018r. wykryto u mnie raka piersi z przerzutami do kości. Tego typu nowotwory są nieoperacyjne. Diagnoza była szokiem dla mnie, rodziny i przyjaciół. Choroba rozwinęła się bardzo podstępnie.

Podjęłam intensywne leczenie środkami, które są refundowane przez NFZ czyli radioterapią i kroplówkami wzmacniającymi kości. Lekarze po wielu konsultacjach zgodnie potwierdzili, że jedynym lekiem, który mógłby powstrzymać rozwój choroby i zmniejszyć ból jest Rybocyklib. Niestety nie jest to lek refundowany w Polsce. Dwuletnia terapia tym lekiem kosztuje około 260 tysięcy złotych.

Całe życie sumiennie pracowałam, jako nauczycielka, praca z młodzieżą jest dla mnie pasją i daje mi dużo satysfakcji. Zgromadzone środki własne pozwalają mi na rozpoczęcie leczenia, ale nie wystarczą mi na dłuższe leczenie.

Proszę o pomoc finansową, każda darowizna będzie dla mnie dużą pomocą – darem serca, którego tak bardzo potrzebuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.