Wygrana i przegrana na koniec sezonu SPR Orzeł Przeworsk

Orłowcy w ostatnich dniach zafundowali sobie istny maraton gier kończących dla nich sezon. Musiało się to przełożyć na ich kondycje i postawę w poszczególnych spotkaniach. W ostatnich dwóch spotkaniach, najpierw wygrali z Politechniką Kielce, a w drugim niedzielnym meczu przegrali dość wysoko z SMS-em Kielce.

Pomimo 3 porażek w ostatnich 4 meczach nasi piłkarze ręczni na koniec sezonu zajmą 3 miejsce w grupie niemistrzowskiej.

• piątek

SPR Orzeł Przeworsk – AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 36:35 (16:15)
Bramki: Kuras 3, Nowak 1, Krzych 1, Gancarz 3, Bakowski 1, Czapka 8, Kornafel 4, Rybak 4, Świerk 8, Wańkowicz 3.

Opis meczu SPR Orzeł Przeworsk

Piątkowy mecz z “outsiderem” okazał się być bardzo ciężką przeprawą dla “Orłowców”. Spotkanie trzymało w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty. Obie drużyny popełniały sporo błędów a wysoki wynik spotkania świadczy o tym, iż momentami w poczynania obu drużyn wkradało się zbyt dużo rozkojarzenia w grze obronnej.

• niedziela
SMS ZPRP Kielce – Orzeł Przeworsk 36:28 (23:13)
Bramki: Czapka 7, Krzych 1, Bakowski 4, Kuras 2, Kornafel 5, Rybak 4, Świerk 2, Litwińczuk 3.
Opis meczu ze strony echodnia.eu
Kolejne zwycięstwo SMS ZPRP Kielce w ten weekend. Po sobotnim wyjeździe do Mielca i wygranym zaległym meczu, w niedzielę domowy triumf nad Orłem Przeworsk. Spotkanie świetnie rozpoczęli gospodarze. Kielczanie w 6 minucie prowadzili 7:0. Orzeł próbował zatrzymywać rozpędzonych przeciwników, ale bez większego sukcesu. Podopieczni Rafała Bernackiego bardzo dobrze i szczelnie grali w obronie, a bramkę zamurował Cezary Kaczmarczyk. Licealistom wszystko wychodziło, a golkiper Orła był bezsilny. W 25 minucie kielczanie osiągnęli najwyższe w tej połowie prowadzenie 20:10. Druga część spotkania mogła wydawać się formalnością. Jednak ekipie SMS zdarzyło się rozluźnienie. Zaczęła popełniać banalne błędy czy podawać piłkę na aut. Na dobre tory swoich kolegów przywrócił Gabriel Krawczyk. Po jego trafieniu w 42 minucie, kielczanie znów zaczęli grać swoje.