Podsumowanie 19 kolejki

Głównym rezultatem 19 kolejki był podział punktów, który zanotowano w połowie spotkań, 3 razy zwyciężali gospodarze, a tylko raz goście. Padło 21 bramek, co daje średnią 2,6 na mecz.

MKS Kańczuga – Orzeł Przeworsk 0:0
Mecz jak na derby obfitował w walkę, ale nic konkretnego z tego do końca nie wychodziło. Obie ekipy miały w końcówce swoje szanse, ale nikt nie wykorzystał szansy, więc ostatecznie mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Biało-Czerwoni Kaszyce – MKS Radymno 1:2
Bramki: 0:1 Kania, 1:1 Wota, 1:2 Luft
Niezwykle ważny mecz derbowy dla obu ekip. Wygrana gości z Radymna pozwala im optycznie odskoczyć od strefy spadkowej. Gospodarze tym meczem skomplikowali sobie sytuację w walce o utrzymanie.

Huragan Gniewczyna – San Hureczko 2:1
Bramki: 0:1 Gosa, 1:1 Jagieła, 2:1 Jagieła.
Gospodarze po złej jesieni na wiosnę punktują kolejny raz za trzy. Obie bramki dla gospodarzy to efekt 2 rzutów karnych zamienionych na bramki. Gospodarze mieli trochę ułatwione zadanie, bo od 55 minuty grali w przewadze jednego zawodnika po czerwonej kartce dla zawodnika z Hureczka.

Zorza Zarzecze – Pogoń-Sokół Lubaczów 2:0
Bramki: 1:0 Gloc, 2:0 Sycz.
Zorza po zmianie trenera, gra efektownie, a przede wszystkim skutecznie. Gospodarze mieli przewagę szczególnie w pierwszej połowie co udokumentowali bramką, w drugiej gra się wyrównała. W końcówce gospodarze “postawili kropkę nad i”, więc kolejne 3 punkty zostały w Zarzeczu.

Santos Piwoda – Płomień Morawsko 2:2

Bramki: 1:0 Skrzypek, 2:0 Broda, 2:1 Iwański[samobójcza], 2:2 Kuźniar.
Trochę pecha mieli piłkarze z Piwody, najpierw prowadzili pewnie 2:0, później po stałym fragmencie gry padła bramka samobójcza, a w końcowe Płomień znów po stałym fragmencie gry wyrównał. Obie drużyny walczą o utrzymanie, więc remis nikogo do końca nie cieszy, choć z przebiegu gry bardziej cieszy gości.

Start Pruchnik – KS Kisielów-Pełnatycze 3:0
Bramki: 1:0 Czura, 2:0 Stanik, 3:0 Stanik.
Choć wynik mówi, że było łatwo i przyjemne to gra już taka do końca nie była. Goście dzielnie walczyli, lecz trudy tego spotkania bardziej wytrzymali gospodarze, którzy po strzeleniu 1 bramki poszli za ciosem i dobili rywala. Dzięki pozytywnym wynikom, nieoczekiwanie Start Pruchnik stał zagrożeniem dla lidera z Przeworska.

LKS Skołoszów – Sanoczanka Święte 0:0

Kolejne derby w tej kolejce i kolejne emocje. Jedynie czego brakło to bramek. Goście z kandydata do awansu stali się silnym zespołem z czuba okręgówki, choć początek sezonu mieli wyśmienity, lecz na wiosnę zawodzą swoich kibiców.

Roztocze Narol – Motor Grochowce 3:3
Bramki: 1:0 Zuchowski, 1:1 Głuszko, 2:1 gałka, 3:1 Cywka, 3:2 Kozak, 3:3 Głuszko.
Gospodarze tym meczem mogli złapać kontakt z drużynami walczącymi o utrzymanie. Niestety dla Roztocza goście z Grochowiec dzięki szczęściu i doświadczeniu swoich zawodników doprowadzili do wyrównania. Mecz mógł się podobać, obfitował w liczne akcje i emocje. Lecz podobnie ja w Piwodzie wynik do końca nikogo nie cieszy, ale z przebiegu gry bardziej cieszy gości.