Piotr Boratyn najlepszym napastnikiem rundy jesiennej!

Piotr Boratyn to żywa i największa współczesna Legenda Przeworskiej Piłki Nożnej.

Podczas swojej bogatej kariery piłkarskiej Piotrek rozegrał 16 sezonów w Przeworskim Orle, występując jak do tej pory w 391 oficjalnych meczach, strzelając 160 bramek i jest On najskuteczniejszym piłkarzem w historii Naszego klubu.

Swój debiut w biało-czerwonych barwach zalicza 6 Sierpnia 1995 roku w meczu przeciwko Sokołowi Sieniawa, i wraz z drużyna Orla uzyskuje awans do IV ligi. 

Po raz pierwszy zdobywa bramkę dla Przeworskiej Dumy w meczu z Wisłokiem Świętoniowa.

„Pietka” był ośmiokrotnie najskuteczniejszym piłkarzem MKS Orzeł Przeworsk, strzelając 21 bramek w swoim najlepszym sezonie 2003/2004.

Najwiecej bramek w jednym spotkaniu dla drużyny Orła strzela 25 Kwietnia 2004 r. w wygranym 8:0 meczu w Przeworsku przeciwko Unii Łukawiec.

22 Czerwca 2010 roku strzelając hattricka pomaga Orzełkowi po raz drugi w historii zdobyć Puchar Polski okręgu jarosławskiego, pokonując w finale Polonię Przemyśl 4:1.

 

Po tym sezonie ku zdziwieniu wszystkich kibiców Piotr Boratyn opuszcza Orła wraz z wieloma wychowankami z Przeworska, po tym jak zarząd klubu zwalnia na kilka meczy przed zakończeniem sezonu(mając wciąż realne szanse na awans) najlepszego według Piotra trenera z jakim przyszło mu pracował w Orle PrzeworskArtura Łuczyka.

Powrót Legendy na „ stare śmieci” to sezon 2015/2016 i potwierdzenie tezy iż Piotr Boratyn jest jak wino, im starsze tym lepsze, gdyż nie ma On sobie równych w zdobywaniu bramek w drużynie Orła. 

Miedzy innymi dzięki jego trafieniom i zdobyciu na koniec sezonu 2017/2018 po raz ósmy nagrody „Najskuteczniejszego Zawodnik Zespołu” udało się Orzełkowi powrócić na IV ligowe boiska.

Również w ubiegłym sezonie 2017/2018 Piotr Boratyn zostaje wybrany „Najlepszym Zawodnikiem Klasy Okręgowej” na I Gali Piłkarskiej Victoria 2017, zorganizowanej przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Jarosławiu. 

Piotra idole piłkarscy to Aleksandro Del Piero i Fernando Torres, natomiast zagraniczne kluby piłkarskie którym kibicuje to Liverpool FC i Real Madryt.

Wyniki ankiety:

Piotr Boratyn – 107 głosów 

Patryk Kijanka – 27 głosów 

Krystian Błajda – 0 głosów  

 

Foto: fanpage Piotr Boratyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *