MKS Kańczuga prezentacja przeciwnika

MKS KańczugaMKS Kańczuga, znany bardziej piłkarskim znawcom jako Kamax Kańczuga założony został w roku 1949. Nasz najbliższy przeciwnik swoje triumfy oraz najlepsze lata świecił w latach 90 ubiegłego wieku, gdzie możny sponsor z Kańczugi fabryka Kamax, łożyła pieniądze na miejscowy klub. Kańczużanie w latach 1992-1998 grali w ówczesnej III lidze gr. krakowskiej, gdzie dwukrotnie zajmowali bardzo wysokie 3 miejsce na koniec sezonu.  Szczególnie w sezonie 95/96 byli blisko awansu do 2 ligi, ale uprzedził ich Wawel Kraków na finiszu rozgrywek.  Najlepszym zawodnikiem tamtych lat był Edward Słysz bramkostrzelny napastnik, który kilka sezonów później grał też w Orle Przeworsk.

W dzisiejszych czasach, gdzie Kańczuga może głównie liczyć tylko na miejską kasę, już tak różowo nie jest, są solidnym klubem w lidze okręgowej, gdzie są groźni dla każdego, ale awans sportowy im na tą chwilę raczej nie grozi. W lidze radzą sobie całkiem dobrze, aktualnie zajmują 3 miejsce w tabeli z dorobkiem 29 punktów.  Na jesieni w Przeworsku padł wynik 3-3, gdzie emocji nie brakowało. Teraz pewnie też będzie ciekawie zważywszy, że raz to derby, a dwa, że każdy będzie chciał w końcu pokonać lidera z Przeworska, który w 17 meczach nie zaznał jeszcze porażki.

Stadion: Stadion Miejski w Kańczudze /pojemność – 3 000 miejsc / oświetlenie – brak / boisko – 105 m x 74 m. Barwy klubu to granatowo-białe.

 

 

 

Ruch kibicowski w miejscowym klubie, kiedyś też przeżywał swoje chwile, lecz nie trwało to zbyt długo.

.

One thought on “MKS Kańczuga prezentacja przeciwnika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *