Inwestycja w młodzież zaprocentuje

Od sezonu 2018/19 w IV lidze zagości program Pro Junior System, dzięki któremu stawianie na młodzież przyniesie odpowiednie profity.

Kluby gromadzić będą punkty za występy młodzieżowców i wychowanków w zespołach seniorskich. Zgodnie z oficjalną definicją, młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy. Wychowanek to zaś młodzieżowiec, który jest zarejestrowany w klubie, z przerwami lub nie, przez okres trzech pełnych sezonów lub przez 36 kolejnych miesięcy pomiędzy 12. rokiem życia (lub rozpoczęciem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 12. rok życia) i 21. rokiem życia (lub końcem sezonu, podczas którego zawodnik kończył 21. rok życia).
Polski Związek Piłki Nożnej będzie nagradzał kluby IV ligowe za wystawianie w składzie wychowanków i młodych zawodników. Pula nagród na każdą IV ligę to 100 tysięcy złotych. Zwycięzca programu otrzyma 35 tysięcy złotych, które może być niezłym zastrzykiem finansowym dla klubu. Aby zespół otrzymał nagrodę z PJS, nie może być zdegradowany do niższej klasy rozgrywkowej.
Poniżej pełny rozkład nagród w programie PJS:
1 miejsce: 35000 zł
2 miejsce: 25000 zł
3 miejsce: 20000 zł
4 miejsce: 15000 zł
5 miejsce: 5000 zł
Kryteria oceny i metodyka przyznawania klubom punktów, zasady klasyfikowania i nagradzania klubów

1. Podstawowe kryterium oceny wykorzystania Młodzieżowców i Wychowanków w drużynach uczestniczące w rozgrywkach IV Ligi stanowią minuty rozegrane w ramach wskazanych rozgrywek.

2. Punkty za rozegrane minuty w Regulaminowym czasie gry Młodzieżowców i Wychowanków w Oficjalnych meczach klubowych

1) x1 – Każda rozegrana minuta w Regulaminowym czasie gry przez Młodzieżowca w oficjalnym meczu IV ligi.

2) x2 – Każda rozegrana minuta w Regulaminowym czasie gry przez Wychowanka w oficjalnym meczu IV ligi.

Przykład: klub, za rozegranie przez Młodzieżowca 10 minut w Regulaminowym czasie gry w oficjalnym meczu IV ligi, otrzyma 10 punktów.

Przykład: klub, za rozegranie przez Wychowanka 10 minut w Regulaminowym czasie gry w oficjalnym meczu IV ligi, otrzyma 20 punktów.

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *