Zmiana w PRO Junior System

Orłowcy od sezonu 2020/21 będą występować na IV-ligowym stopniu rozgrywkowym w Polsce, więc będą też mogli zdobyć fundusze z systemu PRO Junior System.

W ostatnim  czasie doszło do pewnych zmian w systemie.

Istotna zmiana

12 maja doszło do zatwierdzenia zmian w uchwale PZPN dotyczącej zasad programu Pro Junior System. Do tej pory warunkiem otrzymania pieniędzy było to, że dana drużyna musiała utrzymać się w lidze. Oznaczało to, że nawet mimo zajęcia jednego z premiowanych nagrodą miejsc w programie, gdy zespół nie utrzymał się sportowe w lidze, nie otrzymywał żadnych funduszy.

Teraz PZPN postanowił o zmianie takiego przepisu:

W sytuacji, gdy miejsce w klasyfikacji końcowej uprawniające do otrzymania nagrody finansowej zajmie klub zdegradowany ze względu na zajęcie miejsca spadkowego po zakończeniu sezonu rozgrywkowego, wartość przysługującej nagrody zostaje pomniejszona o 50%. Pozostałe 50% wartości nagrody zostanie przekazane Fundacji Piłkarstwa Polskiego na potrzeby realizacji projektów dedykowanych rozwojowi piłkarstwa polskiego.

Widać więc, że zniesiono obowiązek utrzymania się w lidze w celu otrzymania pieniędzy z PJS. Co prawda, w razie spadku należna kwota zostanie obniżona, ale klub będzie miał prawo do otrzymania nagrody.

Druga modyfikacja

12 maja dokonano także drugiej nowelizacji we wspomnianej uchwale. W Art. 6 ust. 3 uregulowano sytuację mówiącą o przypadkach klubów zdegradowanych oraz tych, które nie otrzymają licencji bądź wycofają się z rozgrywek:

Kluby Zdegradowane na podstawie decyzji podjętej przez Komisję Dyscyplinarną lub ze względu na niespełnienie wymagań licencyjnych lub które wycofały się z rozgrywek tracą uprawnienie do uczestnictwa w Programie i nie są uwzględniane w klasyfikacji.

Należy więc przyznać, że mimo, iż w teorii wprowadzone zmiany są niewielkie, mogą być one bardzo istotne. Oczywiście pieniądze otrzymywane w ramach PRO Junior System nie są tak wysokie w IV lidze jak w ligach centralnych, jednak każdy pieniądz w obecnych czasach się liczy.

STAWIAJMY NA MŁODZIEŻ

źródło: prawosportowe.pl
foto: orzelprzeworsk.futbolowo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.