Wywiad z Krystianem Rachfałem

Juniorzy starsi Przeworskiego Orła zakończyli właśnie tygodniowy obóz dochodzeniowy. O ocenę obozu i przebieg przygotowań do nowego sezonu zapytaliśmy jednego z wychowanków Krystiana Rachfała.

Wywiad przeprowadził Franca z grupy EOP1945

Franca: Za wami tygodniowy obóz dochodzeniowy, pierwszy tydzień po dłuższej przerwie jest zawsze trudny, jak znosicie trudy okresu przygotowawczego?

Krystian: Razem z chłopakami ciężko pracowaliśmy podczas tego obozu. Nasza frekwencja liczyła średnio ok 15 osób, nie wszyscy zawodnicy wrócili jeszcze z wakacji. Mimo pogody oraz godziny treningów(1 trening 8:30 – 10:00, 2 trening 15:30 – 17:00) mieliśmy motywacje do ciężkiej pracy. Czujemy ze nadrabiamy formę motoryczną i dzięki trenerowi(Marcin Laska)  zaczynamy rozumieć na czym to wszystko ma polegać.

Franca: Jak oceniasz przygotowanie i organizacje obozu przez zarząd klubu?

Krystian: Organizacje i przygotowanie obozu przez zarząd oceniam pozytywnie. Po treningu porannym mieliśmy basen/świetlice a następnie ciepły posiłek. Był to nasz pierwszy obóz i jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Cieszymy się że udało się nawiązać współpracę z zarządem i liczymy na więcej (uśmiech).

Franca: Za wami pierwszy mecz i od razu zwycięstwo, jak oceniasz Wasza grę ?

Krystian: Trener dokonał kilka rotacji w składzie oraz miał sporo zamienników(20 zawodników na pierwszym  meczu kontrolnym) . Myślę że udało nam się zrealizować każdy z postawionych wcześniej celów. Trener nam ciągle powtarza, żeby grać piłką, cieszyć się nią a wynik przyjdzie z czasem.

Franca: Jest kilku nowych chłopaków, jak oni radzą sobie w nowym zespole, czy wnieśli coś nowego do zespołu i jak przebiega aklimatyzacja w nowym klubie?

Krystian: Aklimatyzacja w naszym zespole jest wyśmienita i w naszej drużynie nie ma kogoś lepszego czy kogoś gorszego. Każdy stara się na treningach i zostawia serce na boisku. Nowi zawodnicy zdążyli się już zaaklimatyzować i nawiązać kontakt z całą drużyną gdyż to jest najważniejsze.

Franca: Jak atmosfera w zespole, jakie cele stawiasz sobie sam przed sobą i jakie cel postawił wam trener w nadchodzącym sezonie?

Krystian: Moim najważniejszym celem jest walczyć i pomagać reszcie drużynie w zdobywaniu 3 pkt. Nikt nam nie musi przedstawiać celów na ten sezon, ponieważ sami doskonale wiemy że chcemy i jesteśmy do tego zdeterminowani by wygrać wszystko.

Dziękujemy za wywiad i życzymy samych sukcesów w nadchodzącym sezonie.

EOP1945

Jedna myśl na temat “Wywiad z Krystianem Rachfałem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.