Wysoka porażka: NLO SMS II ZPRP Kielce – SPR Orzeł Przeworsk 43:36

Nie tak miała wyglądać inauguracja piłkarzy ręcznych SPR Orzeł Przeworsk. W Kielcach ponosimy dość wysoką porażkę tracąc, aż 42 bramki. Co prawda strzelamy też dużo bo 36 bramek, ale jest to marna pociecha do obrazu całego meczu, w którym od początku do końca przegrywamy. Był moment, że dochodzimy  rywala w końcówce na odległość 4 bramek, jednak gra obronna w dzisiejszym meczu nie była taka jak być powinna. Usprawiedliwieniem może być krótka ławka rezerwowych, gdyż cała kadra SPR liczyła 9 zawodników, a gospodarze dowodzeni przez znanego piłkarza ręcznego Mariusza Jurasika mieli w dyspozycji 12 zawodników. Wśród naszych piłkarzy wyróżnić trzeba Radwańskiego Aleksego strzelca dla naszego zespołu aż 14 bramek.

NLO SMS II ZPRP Kielce – SPR Orzeł Przeworsk 42:36 [22:12]
SMS ZPRP II: Ałaj, Trojanowski – Kosiba 7, Pacuła 6, Bączek 8, Węgięlewski 7, Bykowski 4, Głuszczenko 5, Kapela 1, Tomczak 4, Rosowski, Domagała 1.
Orzeł: Gromny, Bąk – Czapka 4, Bakowski 2, Litwińczuk 3, Gancarz 4, Radwański 14, Świerk 5, Pilek 4.

Opis meczu ze strony echodnia.eu
W sobotę o godzinie 11, w hali przy ulicy Krakowskiej rozpoczął się pierwszy z trzech zaplanowanych na ten dzień meczów. Na początek NLO SMS ZPRP II Kielce podjęła w rozgrywkach drugiej ligi drużynę Orła Przeworsk. Spotkanie okazało się być banalnie proste dla kielczan, którzy odnieśli pewne zwycięstwo.
Już od pierwszej minuty, mecz zdominowali gospodarze. Szybko wypracowali przewagę, która już po dziesięciu minutach wynosiła 5 trafień. W tej sztuce pomogła im fantastyczna gra w obronie, przez którą zawodnicy z Przeworska nie mogli się przebić. A gdy już jakimś cudem udało im się znaleźć dogodną sytuację do rzutu, na straży stał bramkarz – Jakub Ałaj. Zespół Orła Przeworsk zdołał wyprowadzić pierwszą kontrę dopiero w 22. minucie meczu, ale została ona wybroniona przez Ałaja, którego obrona zakończyła również pierwszą część spotkania.
W drugiej połowie SMS Kielce trochę ,,zdjęła nogę z gazu” i pozwoliła na zdobywanie bramek przez przeciwników. Było to również spowodowane mniejszą skutecznością w bramce kielczan.
Zespoły zdobywały bramkę za bramką, o czym świadczy bardzo wysoki wynik spotkania. W ostatnich dziesięciu minutach podopieczni Mariusza Jurasika ponownie stracili koncentrację. Dzięki temu Orzeł trochę zniwelował straty i spotkanie zakończyło się siedmiobramkowym triumfem SMS Kielce.

Pozostałe wyniki:
Politechnika Świętokrzyska – Buskowianka 20:23
MOSiR Bochnia – Wisła Sandomierz 24:27
Stal II Mielec – AGH Kraków – mecz 19 października

Tabela:
kielce przeworsk spr

tabela za zprp.pl
foto: radio.kielce.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.