Ważna wygrana: Politechnika Kielce – Orzeł Przeworsk 25:28

Orłowcy po wielu niepowodzeniach wygrali na koniec sezonu zasadniczego ważny mecz z Politechniką. W meczu długo utrzymywał się wynik, który raz promował jednych raz drugich. Jednak ostatni akcent meczu należał do naszych piłkarzy i ostatecznie to my cieszyliśmy z kompletu 3 punktów, które w perspektywie gry w grupie niemistrzowskiej będą cenną zaliczką.politechnika ki
spr
AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce 25:28 (12:12) SPR Orzeł Przeworsk

sprBramki Orzeł: Kozdroń 6, Litwińczuk 6, Świerk 5, Pilek 3, Wańkowicz 3, Radwański 2, Bakowski 1, Gancarz 1, Radwański 1

Zapis protokołu zawodów.

Tabela:
tabela spr orzeł przeworsk

źródło: zprp.pl

Opis meczu: echodnia.pl

Tak, jak w kilku poprzednich meczach, kielczanie z dobrej strony zaprezentowali się w pierwszej połowie, a przegrali drugą. W pierwszej niemal cały czas prowadzili różnicą jednej lub dwóch bramek, Orzeł doprowadził do remisu w ostatnich minutach.

Wynik w okolicach remisu utrzymywał się jeszcze przez 10 minut po zmianie stron. W 43 minucie Politechnika przegrywała 18:21 i już nie wróciła na prowadzenie. W 57 minucie było 24:26, ale drużyna z Przeworska zdobyła dwa gole, co rozstrzygnęło spotkanie.