Stal II Mielec – prezentacja przeciwnika

stal mielecRezerwy ekstraklasowej aktualnie Stali Mielec występują w IV lidze drugi sezon. O ile w pierwszym sezonie byli główną siłą tej ligi [3 miejsce na koniec sezonu], tak w tym sezonie są na ostatnim miejscu w tabeli z 1 punktem na koncie.

Stal II Mielec w tym sezonie opiera swój skład na rocznikach 2001 i 2002. Więc są to młodzi chłopcy, którzy dopiero wkraczają w tryb piłki seniorskiej. Dla nich jest to cenna nauka przed dalszymi etapami gry w piłkę nożną. Więc wyniki osiągane mogą być pochodną wyszkolenia danego rocznika. Na tą chwilę ich nauka w IV lidze jest dosyć trudna.

stal II mielec

Wyniki pokazują jedno, że Stal II Mielec to nie jest drużyna prosta do ogrania. Widać po rezultatach, że porażki są minimalne i rywalizacja z tym młodym zespołem, trwa pełne 90 minut spotkania.

Brak jest historii spotkań między Orłem Przeworsk, a rezerwami Stali Mielec. Z pierwszą drużyną rywalizowaliśmy na poziomie III i IV ligi, zaś z ich młodszymi kolegami nigdy nie miało to miejsca. Zatem 26 sierpnia na Budowlanych dojdzie do ciekawego spotkania, choć są to ostatnie ekipy w tabeli, gdyż obie ekipy są bez zwycięstwa w lidzie i obie potrzebują punktów.

Trenerem zespołu jest Pan Janusz Hynowski, gracz m.in Siarki Tarnobrzeg, Polonii Przemyśl i Pogoni Leżajsk.

O tym, że w Stali Mielec są talenty, może świadczyć transfer Wojciecha Gajdy, który w poprzednim sezonie był zawodnikiem Stali II Mielec, przeszedł do beniaminka walijskiej ekstraklasy – Haverfordwest County AFC.

Przypomnienie jednego meczu z rywalizacji między Orłem Przeworsk, a Stalą Mielec z sezonu 1999/00. W Stali występowali wtedy jeszcze zawodnicy, którzy grali w ekstraklasie.
orzeł mielec

źródło: polskieligi.net / stalmielec.com / nowiny24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.