Spotkanie Kibiców z Burmistrzem i Zarządem

W ubiegły czwartek tj. 2022-03-17 z inicjatywy Kibiców Orła Przeworsk w przeworskim Raturszu odbyło się spotkanie delegacji Kibiców z Panem Burmistrzem i Zarządem Klubu.

Podczas spotkania omówiono tematy z obszaru:
– współpraca na linii Kibice – Zarząd (deklaracje członkowskie)
– sytuacja Orła w lidze
– frekwencja na stadionie
– Akademia Orzeł Przeworsk
– remont stadionu

Dla Kibiców głównym punktem spotkania był temat deklaracji członkowskich, które zostały złożone zarówno przez kibiców lokalnych jak i tych na emigracji już kilka miesięcy temu. Niestety Zarząd Klubu poinformował, że temat deklaracji zostaje przesunięty na czerwiec br. Dodatkowo Kibice zostali również poinformowani, że Zarząd, nie ma obowiązku rozpatrzenia deklaracji. Pomimo zapewnień o możliwości współpracy z Zarządem i zdefiniowaniu tematów, które mogłyby zostać zrealizowane przez Kibiców (m.in. wzmocnienie marketingu klubowego, zwiększenie frekwencji na stadionie, powołanie KLUBU 100), Kibice odbierają fakt nierozpatrzenia deklaracji, jako brak chęci do współpracy.

Jednocześnie zostaliśmy poinformowani, że funkcjonowanie Klubu i sytuacja seniorów jest pod kontrolą obecnego Zarządu. Miejmy nadzieję, że wyniki w lidze to potwierdzą, czego oczywiście życzymy.

W temacie Akademii Orzeł Przeworsk został poruszony temat obecnej współpracy na linii Klub – szkółki piłkarskie: Orzełek i Perfekt. W ocenie Kibiców temat Akademii jest kluczowy do tego, żeby w młodych piłkarzach zakorzeniać DNA Orła oraz żeby w przyszłości to głównie wychowankowie tworzyli trzon drużyny seniorów. Temat wywołał ogólną dyskusję pośród osób odpowiedzialnych za rozwój młodzieży w naszym mieście, dlatego miejmy nadzieję, że będzie to punkt zwrotny we współpracy wszystkich podmiotów dbających o rozwój młodzieży w Przeworsku. Tutaj musi zostać opracowany wspólny plan działania trzech podmiotów na linii: Orzeł – Perfekt – Orzełek, bo jak pokazuje rzeczywistość zdolnej młodzieży u nas nie brakuje.

Remont stadionu w zasadzie rozpoczął się poprzez remont boiska na Ośrodku, na którym w trakcie remontu stadionu głównego mają swoje mecze rozgrywać zawodnicy Orła – w tej sprawie szeroko odniósł się Burmistrz Miasta Przeworska Pan Leszek Kisiel, który przedstawił wstępny harmonogram prac.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi za organizację spotkania. Liczymy, że pomimo podzielonych zdań w niektórych tematach uda nam się rozpocząć wspólną, owocną współpracę.

One thought on “Spotkanie Kibiców z Burmistrzem i Zarządem

  • 2022-05-03 o 15:08
    Permalink

    Można wiedzieć kto z kibiców był na tym spotkaniu? Bo chyba nie powiecie że połowa tych których zeznania jak się sprzedali latają po całym województwie?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *