Spadki, awanse po 21 kolejce

Po rozegraniu pierwszych meczy w 3 oraz 4 lidze wyłania się nam przybliżona batalia zainteresowanych drużyn o pozostanie w 4 lidze.

Zacznijmy od III ligi, tam spada 3 zespoły. Na ten moment są tam niestety ekipy z Podkarpacia: Sokół Sieniawa oraz Wólczanka Wólka Pełkińska. Ma to negatywny skutek na ilość spadkowiczów z IV ligi, gdyż pociąga to w konsekwencji 2 dodatkowe ekipy z IV ligi. spadki awanse

Gdy przyjrzymy się szczegółowo tabeli IV ligi, sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda następująco:spadki awanse

Zatem spada na dziś 8 drużyn. Orzeł do bezpiecznej lokaty ma już sporą stratę. Zatem musi koniecznie zacząć punktować za 3 oczka. Żeby sytuacja jeszcze była bardziej zagmatwana, trzeba się przyjrzeć tabeli II ligi, tam zagrożona jest ekipa Hutnika Kraków, która jeżeli spadnie pociągnie za sobą kolejną ekipę z III ligi, a tu też sytuacja Korony Rzeszów wygląda niezbyt dobrze. przeworsk

Także przy całkowicie złych scenariuszach z IV ligi na koniec sezonu może lecieć 9 zespołów. Jedno jest pewne IV ligę opuści minimum 6 zespołów, więc nawet już ta opcja będzie ciężka w realizacji. Wszystko zapewne będzie rozstrzygać się do ostatniej kolejki. Kibic jednak wierzy do końca, że to Orzeł mimo złego początku uratuje się w IV lidze.

WALCZYĆ! TRENOWAĆ!

Po każdej kolejce będziemy się starali prowadzić  podobną symulację, szczególnie jeżeli chodzi o spadki, gdyż w tym sezonie to nas najbardziej będzie interesowało.

tabele za 90minut.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *