Podsumowanie gry MKS Orzeł Przeworsk w IV lidze

Piłkarze MKS Orzeł Przeworsk zakończyli swoją przygodę z IV ligą zaledwie po sezonie odkąd awansowali z klasy okręgowej. Turystycznie i sportowo można powiedzieć, że z naszym klubem nie sposób się nudzić, gdyż od sezonu 2015/16, gramy co roku w innej lidze:
2015/16 – III liga
2016/17 – IV liga
2017/18 – klasa okręgowa
2018/19 – IV liga
Dla każdego kibica jest to duży przekrój drużyn, z którymi przyszło nam grać, więc była okazja do odwiedzin wielkich i nowoczesnych stadionów jak np. Motor Lublin lub “mocno” kameralnych jak San Hureczko czy Motor Grochowce. W sezonie 2019/20 przyjdzie nam znów rywalizować w klasie okręgowej.

Tabela całego sezonu pokazuje nam jasno, że zespół seniorów zasłużenie spadł do klasy okręgowej.
orzeł przeworsk
Do bezpiecznej 14 lokaty brakło nam jedynie lub aż 5 punktów. Punktów, które brakło nam w spotkaniach głównie wyjazdowych, które nie były naszą najlepszą stroną. Mało strzelaliśmy bramek, dużo traciliśmy, były wyjątki jak wysokie wygrane u siebie z Błękitnymi Ropczyce 3-0, JKS Jarosław 4-0, Stalą Gorzyce 3:0, Przełomem Besko 3:0 czy Sokołem Kolbuszowa Dolna 6-0. Widać więc, że drużyna umiała i na pewno umie grać dobrze lecz w większości spotkań zawodziła.

Tabela spotkań wyjazdowych pokazuje nam jasno, że trudno o utrzymanie w lidze, jeżeli zdobywa się 5 punktów na 51 możliwych.
orzeł przeworsk

Jednak jak się przyjrzymy tabeli spotkań u siebie mamy całkowicie inny obraz zespołu.
przeworsk orzeł

Zespół solidnie punktujący, mający dodatni odnośnik bramek zdobytych do straconych, więc zastanawia fakt czemu tak słabo to wyglądało na wyjazdach. Drużyna była zbudowana wydaje się całkiem solidnie, zawodnicy doświadczeni, niektórzy ograni w wyższych ligach, więc co zawiodło? Na pewno swój udział w takim, a nie innym obrocie sprawy były zmiany trenerskie,  które musiały wpłynąć na zespół, niekoniecznie pozytywnie. Mamy nadzieje, że ukarze się jakieś podsumowanie gry naszego zespołu przez osoby decyzyjne w klubie, które się należy kibicom, może wtedy zrozumiemy, dlaczego nam nie wyszło i co było przeszkodą w bezpiecznym utrzymaniu w IV lidze.

foto: nowiny24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.