Obchody 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Przeworsku

1 sierpnia 2019 przypada już 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Patrioci z Przeworska jak co roku chcą godnie uczcić to wydarzenie. W naszym mieście jak i w całej Polsce o godzinie 17.00 zawyją syreny alarmowe. W samym Przeworsku i okolicach będą się odbywać wydarzenia upamiętniające tamten czyn niepodległościowy.

Stowarzyszenie Patriotyczne “Miłość&Honor Lokalny Patriotyzm” organizuje swoje uroczystości pod ratuszem w Przeworsku.


Gmina Przeworsk


Rozpoczęcie o godz. 16:00 Mszą św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej w Rozborzu. Następnie o godz. 17:00 syreny, minuta ciszy oraz Apel Poległych.


Przeworska Grupa Biegowa organizuje Bieg z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.powstanie warszawskie w przeworsku

Opis wydarzenia: Wydarzenie ma charakter upamiętniający i rekreacyjny. Nie ma charakteru wydarzenia sportowego. Każdy biegnący pokonuje trasę prywatnie, a wydarzenie na FB jest tylko informacją by zrobić to w jednym czasie. Inicjatywa powstała spontanicznie i jest reakcją na brak organizacji dobrze nam znanego Montera. Cel biegu – uczczenie 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Zbiórka na Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym przy ulicy Budowlanych w Przeworsku 01.08.2019r. godz. 18:00. START 18:10. Dystans ok 18 – 19 w kierunku Gniewczyny Łańcuckiej, powrót przez Jagiełę i Chałupki. Tempo ok. 6:00/km+przystanki na zdjęcia czy uzupełnienie bidonów. Zapewne będzie ciepło więc należy mieć wodę + pieniądze na zakup napojów w sklepach na trasie.
Mile widziane barwy narodowe lub przeworskie (PGB).
Mapa trasy:
https://www.endomondo.com/embed/routes?id=1364830984&width=900&height=600&fbclid=IwAR1ZUbJZLBI-S-aVqVmEwjXioS55eZ62y3sa1pwXEH9WT8sm7JMM-rU0VPE


Stowarzyszenie Patriotyczne “Miłość&Honor Lokalny Patriotyzm”  organizuje RAJD ROWEROWY KU CZCI POWSTAŃCÓW WARSZAWY.

Już w sobotę, 3 sierpnia br. od godziny 17:00 ze stadionu przeworskiego Orła wyruszy III patriotyczny rajd rowerowy organizowany przez środowiska młodzieży patriotycznej z Przeworska. Tegoroczne wydarzenie to rowerowa wycieczka historyczna trasą obejmujące miejsca związane z okresem II wojny światowej, a więc: Jagiełła (cmentarz ofiar hitleryzmu), a następnie Gniewczyna Łańcucka (pomnik gen. Antoniego Chruściela), w tych oto miejscach przygotowane będą choreografie patriotyczne i historyczne. Kolejnymi miejscami na mapie rajdu jest Tryńcza, Gorzyce, Gorliczyna, a zakończenie wraz z grillem dla uczestników planowane jest w przeworskim parku. Rajd rowerowy skierowany jest do całych rodzin, będzie to spokojna wycieczka rowerowa, aby z pamięcią i godnością pamiętali o bohaterach walk z 1944 roku. Wydarzenie wspiera Wójt gminy Przeworska Pan Daniel Krawiec, który objął patronatem honorowym inicjatywę Stowarzyszenia Patriotycznego Miłość & Honor Lokalny Patriotyzm.


Uczcij pamięć bohaterów Powstania Warszawskiego. Wywieś flagę na 1 sierpnia!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.