MKS Radymno – prezentacja przeciwnika

MKS RadymnoBeniaminek ligi okręgowej MKS Radymno jest klubem założonym 29 sierpnia 1934r., barwy: niebiesko-białe. Na 80-lecie klubu cztery lata temu, rozgrywali swój jubileusz z zespołem Cracovia Kraków, co było miłym akcentem w historii tego klubu dla zawodników jak i kibiców. Wracając do dnia dzisiejszego radymnianie bo jednorocznej banicji w A klasie wrócili do ligi okręgowej, w której radzą sobie ze zmiennym szczęściem. Aktualnie zajmują 8 pozycję w tabeli, mając tylko 4 punkty więcej nad strefą spadkową. Więc każdy mecz w rundzie wiosennej będzie dla nich walką o utrzymanie. Statystycznie jest to zespół, który głównie punktuje na własnym obiekcie, na 20 punktów, 15 zdobyli jako gospodarze.

Jacek MikłaszMKS Radymno jest to zespół prowadzony przez trenera Jacka  Mikłasza, doświadczonego w przeszłości piłkarza, który jest wychowankiem JKS-u Jarosław. Jako trener wprowadził ekipę z Radymna do A-klasy.  Najlepszym strzelcem drużyny jest niespełna 28-letni Oskar HamacherOskar Hamacher, który z 12 bramkami na koncie jest najlepszym zawodnikiem klubu z Radymna. W linii defensywnej gra nasz były zawodnik Artur Kyć. Ogólnie większość kadry to ludzie młodzi z kilkoma doświadczonym piłkarzami. Najstarszym zawodnikiem jest pozyskany tej zimy bramkarz Dariusz Lasek, wychowanek przemyskiego Czuwaju, który przeniósł się do ekipy MKS-u, gdyż podstawowy bramkarz Łukasz Pilch wyjechał za granicę peterbirkner.de.

Kibice obydwu klubów, mówiąc lekko nie przepadają za sobą. Ekipa z Radymna sympatyzuje z przemyskim Czuwajem, a jak wiadomo ta cześć Przemyśla nie jest lubiana przez kibiców z Przeworska, co niejednokrotnie w przeszłości było wyrażane na meczach z tym aktualnie A-klasowym zespołem. Miejmy nadzieje, że kibicie z Radymna będą mieć tyle odwagi i pojawią się w Przeworsku, wraz ze swoimi towarzyszami z Przemyśla. Na zdjęciu kibice Orła Przeworsk na sierpniowym meczu w Radymnie, szerzej pisaliśmy o tym tutaj.

Foto: mksradymno.futbolowo.pl/własne

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *