Lechia Sędziszów Małopolski – prezentacja przeciwnika

lechia sedziszówKlub Lechia Sędziszów Małopolski ma bogatą tradycję istnienia, założony w roku 1914 jest jednym z najstarszych w Polsce. Symboliczne znaczenie miała nazwa klubu, jako że klub powstał za rządów austriackich, “Lechia” była jednocześnie symbolem narodu. W historii wzajemnych spotkań ligowych, warto odnotować rok 1955, gdzie oba kluby z racji klimatu panującego w Polsce występowały pod innymi nazwami niż aktualnie. Zarówno piłkarze z Przeworska jak i Sędziszowa występowali pod nazwą “SPARTA”.

SPARTA

Największy sukces klubu Lechia Sędziszów Małopolski to sezon 1977/78 i występy w III lidze. Przygoda z III ligą trwała krótko, jednak rywalizacja m.in z Cracovią Kraków, Unią Tarnów czy Sandecją Nowy Sącz musiała mieć swój wydźwięk w Sędziszowie.

lechia

Ostatnie dekady to występy Lechii w IV lidze i klasie okręgowej. Są podobnie jak piłkarze Orła Przeworsk w tym sezonie beniaminkiem IV ligi.

Rywalizowaliśmy z Lechią Sędziszów Małopolski ostatnio tylko w sezonie 2010/11

1Lechia Sędziszów2 – 1Orzeł PrzeworskIV liga
2Orzeł Przeworsk1 – 1Lechia SędziszówIV liga

Aktualna forma piłkarzy z Sędziszowa Małopolskiego jest niewiadomą, gdyż we wrześniu u jednego z zawodników pierwszej drużyny przeprowadzony test potwierdził pozytywny wynik na COVID-19 i ostatnie 2 kolejki mecze Lechii się nie odbyły. W tabeli zajmują aktualnie 20 miejsce z 12 punktami na koncie. W ostatnich meczach odnosili słabe rezultaty, a w meczach wyjazdowych w tym sezonie na 7 spotkań zremisowali 3, a 4 przegrali.

Piłkarze z Sędziszowa prawdopodobnie będą występować w ciemnych strojach, które są ich oficjalnymi kompletami wyjazdowymi.

stroje lechia

źródło: lechia-sedziszow.pl / polskieligi.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.