Grupa EOP1945 ufundowała nagrodę w Lidze Typerów

Runda wiosenna zbliża się wielkimi krokami, zatem już niedługo ruszy na naszej stronie jak zawsze Liga Typerów. W rundzie wiosennej nagrodą za zwycięstwo jest dość mocna książka “Między kibolami”, która opowiada o fanatyzmie angielskich kiboli.orzeł przeworskOpis książki: 

Mają ksywy takie jak Barmy Bernie, Daft Donald i Steamin’ Sammy. Lubią żłopać lagery (w ogromnych ilościach), atakować policję, wdawać się w bójki, sławić królową i kluby piłkarskie (zwłaszcza Manchester United). Są angielskimi kibolami. Kochają siebie i nienawidzą wszystkich innych, czemu dają wyraz wzniecając zamieszki i terroryzując miasta odwiedzane podczas „wyjazdów”. Bill Buford, dziennikarz prestiżowego czasopisma „Granta”, chce ich poznać i zrozumieć. Wkrada się do hermetycznego świata chuliganów i – z zaangażowaniem przywodzącym na myśl Huntera S. Thompsona – opisuje zarówno ich barbarzyństwo, jak i złowrogi urok.

Groteskowe, przerażające, odpychające. „Clockwork Orange” na faktach.
John Gregory Dunne

Ten wciągający reportaż Buforda o przemocy kibiców ukazuje nacjonalistyczną furię w przerażającym zbliżeniu. To doniosła książka o tym, jaki kierunek obiera świat.
Don DeLillo

Ważna, może nawet profetyczna książka. Naraz ekscytująca i smutna. Buford jest niezwykle utalentowanym reporterem.
„The New York Times Book Review”

Genialna… jedna z najbardziej niepokojących książek, jakie kiedykolwiek przeczytacie.
„Newsweek”

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.


Nagrodę ufundowała GRUPA EOP1945 – dzięki wielkie!!!

Pierwsza kolejka rundy wiosennej zaplanowana jest na 12/13 marca, więc wkrótce będzie możliwość oddawania swoich typów na naszej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *