Dyskryminacja kibiców Orła w Zarzeczu

Do ewenementu na skale krajową doszło ostatniej niedzieli tj. 01 października w Zarzeczu. Podczas rozgrywek 5 ligi (okręg Jarosław) pomiędzy miejscowa Zorza Zarzecze a MKS ORZEŁ Przeworsk, chytrzy i pozbawieni zasad moralnych działacze z Zarzecza dopuścili się dyskryminacji kibiców przyjezdnych z Przeworska. W czasach gdy PZPN próbuje zwalczać rasizm i dyskryminacje na stadionach piłkarskich w Zarzeczu działacze działają odwrotnie. A mianowicie każdy kto wchodził w niedzielę na obiekt w Zarzeczu musiał odpowiedzieć na pytanie czy jest z Przeworska czy z Zarzecza? Osoby z Zarzecza płacili 5 zł za bilet natomiast kibice przybyli z Przeworska ( 105 grupa zorganizowana + okolo 100 starszych kibiców z żonami i dziećmi ) musieli zapłacić 8 zł za bilet.

Zarzad klubu MKS Orzeł Przeworsk po meczu otrzymal wiele skarg i telefonów od rozżalonych i oburzonych kibiców z Przeworska, którzy po raz pierwszy od wielu lat poczuli się zdyskryminowami na meczu piłki nożnej.

Na odpowiedz zarządu klubu MKS Orzeł i prezesa Grzegorza Bieniasza nie trzeba było długo czekać.

Zarzad klubu wydał oświadczenie w którym można przeczytać ze nietolerują dyskryminacji kibiców z Przeworska oraz w najbliższym mecz w Przeworsku tj.07.10.2017 z Santosem Piwoda wszyscy kibice bez podziałów na lepszych i gorszych, miejscowych lub przyjezdnych wejdą na mecz w obniżonej cenie biletów tj. 5 zł.

Słowa uznania dla zarządu i działaczy MKS Orzeł Przeworsk za swoja postawę, natomiast zarząd klubu z Zarzecza odsyłamy do księgarni i zakup na długie zimowe wieczory literatury o tematyce „Rola wzorców i zasad moralnych w życiu człowieka”

Kibice MKS Orzeł Przeworsk.

Piłka Nożna dla Kibiców!!!

O dyskryminacji kibiców Orła w Zarzeczu można przeczytać w dzisiejszym wydaniu gazety codziennej „Nowiny” (foto).

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *