Kłopoty IV ligowych drużyn

Piłkarze IV ligowych drużyn nie dawno wznowili treningi, ale niektóre kluby są na granicy stabilnego funkcjonowania.

poloniaW Przemyślu miejscowa Polonia, która teoretycznie patrząc na tabelę jest jednym z kandydatów do awansu, będzie miała problem w zdobywaniu kolejnych punktów, gdyż kolejni zawodnicy oraz trener opuszczają klub ze względu na zaległości finansowe.

jksTaki sam przypadek jeżeli chodzi o kwestie finansowe jest w Jarosławiu. Oficjalnie wiadomo już, że sytuacja w tym klubie nie była tak dramatyczna od dawna, zawodnicy nie mają płacone od września i może być problem z kadrą na rundę wiosenną.

W Pilźnie odszedł główny sponsor klubu. Nie wiadomo jak do sprawy finansowania podejdzie miasto, więc dalsze funkcjonowanie tego zasłużonego klubu na poziomie 4 ligi, także jest problematyczne.

Podobne problemy jak wyżej wymienione kluby ma Igloopol Dębica.

Liga pod względem sportowym nie prezentuje jakiegoś wysokiego poziomu, może po prostu zawodnicy są przepłacani, a kluby [czytaj prezesi] obiecują coś, czego i tak nie mają, a później następuje eksodus zawodników i trenerów. Oczywiście są kluby, które funkcjonują na jasnych i w miarę pewnych zasadach, ale jest ich niestety co raz mniej. Orzeł jeszcze nie tak dawno też miał długi i trudności finansowe, ale dzięki wsparciu m.in grupy EOP1945, poszczególnym sponsorom oraz miastu, które nigdy się nie odwróciło od klubu wyszedł na prostą.

.

2 komentarze do “Kłopoty IV ligowych drużyn

 • 2019-01-18 o 23:39
  Permalink

  I dobrze martwmy się o naszego ORŁA!
  Aviva MKS!!!

  Odpowiedz
 • 2019-01-20 o 10:35
  Permalink

  Myśląc lokalnie, trzeba myśleć globalnie. Im lepsze zespoły w lidze tym liga jest atrakcyjniejsza, a tym bardziej wzmaga nasz rozwój i dążenia by stawać się lepszym. Nie jestem fanem tych drużyn, ale oby w lidze były i grały.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *