Wyjazd z dawnych lat. Zagłębie Lubin – KSZO Ostrowiec Św. 17.08.1997

Zagłębie Lubin – KSZO Ostrowiec Św. 3:0 (2:0) 17.08.1997 [relacja osobista]

Na ten wyjazd wybieramy już tydzień wcześniej, 5 osobową ekipą pociągiem do Wrocławia z przesiadką do Legnicy, później autobusem do Lubina. Tam busem udajemy się do Polkowic, gdzie przebywa już dwóch innych wariatów z Przeworska, którzy przyjechali parę dni wcześniej. Razem jest nas więc 7. Gościmy w zaprzyjaźnionych Polkowicach, gdzie panuje zorganizowana grupa kibiców Zagłębia z Polkowic.

W Polkowicach spotyka nas masę ciekawych zdarzeń, które w większości nie nadają się na publikację ;), ale zapewniam było „grubo” pod każdym względem.  Po kilku dniach 3 z nas postanawia wracać do Przeworska. Pozostała czwórka w tym ja, udajemy się do Lubina, gdzie przyjmują nas i goszczą kibice Zagłębia, gościmy m.in. u ziomka, którego Tata pochodzi z Markowej, a Mama z Kosiny. Jako, że jesteśmy krajanami  przyjmują Nas bardzo gościnnie [dzięki wielkie!]. Tam po dwóch dniach „ładowania akumulatorów %” przyszedł dzień meczowy, który oczywiście zaliczamy.  W czasie meczu jeden z Nas próbuje podejść bliżej pod sektor gości w celu „pożyczenia” barw, która kończy się tylko na wzajemnych uprzejmościach.

Skrót bramek z tego meczu: Zagłębie – KSZO

Na powrocie w poniedziałek na stacji w Legnicy dosiadamy się do przeładowanego pociągu całego punków, którzy wracali z jakiegoś festiwalu. Ścisk był tak duży, że konduktor przyszedł dopiero w okolicach Dębicy. My wiadomo głowy ogolone, reprezentujący inny styl życia, lecz obyło się bez żadnych spięć.

Był to mój najdłuższy i najbardziej ekscytujący wyjazd życia, który trwał 8 dni.

ps. Każdy kto chce się podzielić swoimi przeżyciami z wyjazdów, zapraszamy do komentowania.

.

2 thoughts on “Wyjazd z dawnych lat. Zagłębie Lubin – KSZO Ostrowiec Św. 17.08.1997

 • 2018-02-15 at 06:57
  Permalink

  Hee ,,dobra historia takie były kiedyś wyjazdy, pełen spontan,, małe sprostowanie mama Kosiny tata z Markowej..pozdro pamiętam Hansik Groszek Kolba…Z L & Orzełek…

  Reply
 • 2018-02-16 at 13:09
  Permalink

  Dzięki za małe sprostowanie. Relacja poprawiona. Pozdro

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.